BLOG

En Çok Kulanılan Renkler Ve Ruhsal olarak Yarattığı Etkiler

Ocak 28, 2020

Evinize boya badana yaptırırken aklınızdan pek çok renk geçer. Evinizi en güzel gösterecek ve size kendinizi en iyi hissettirecek renkler ararsınız. Bazen uçuk fikirlere dalabilirsiniz ancak bazen de klasiklerden vazgeçmemek en doğru karar olur. İşte, bu yüzden size modası geçmeyen boya badana renklerinden bahsedeceğiz.

Klasiklerin gözdesi kumtaşı

Kumtaşı, özellikle detayları sevmeyen ve temiz bir renk olsun isteyen herkesin ilk tercihlerindendir. Göz yormayan, evi aydınlık gösteren, tüm mobilya renkleriyle uyum sağlayan bir renk olarak kumtaşı basit ve can alıcı bir seçim olabilir.

İddialı renklerin klasiği

Gül rengi, koyu ve iddialı renk istiyorum diyen herkesin ilk aklına gelen tonlardan biridir. Kolay uyum sağlayan bir renktir. Işık almayan odalarda çok tavsiye edilecek bir renk değil; çünkü karanlık bir etki yaratabilir. Ancak aydınlık odalarda iddialı bir hava yaratmak için harika bir seçenektir.

Tatlı mı tatlı pastel pembe

Pastel pembe, şeker gibi iç açan duvar boyası renkleri arasındadır. Doğal ve sevimli bir ambiyans yakalamak için pastel pembenin tonlarından faydalanabilirsiniz. Özellikle yatak odası, oturma odası, çocuk odası için çok doğru bir tercih olabilir.

Bebek mavisinin iç açıcılığı

Mavinin insan psikolojisi üzerinde olumlu bir etkisi olduğu herkes tarafından bilinir. Yumuşak, ferah ve rahat bir ev ortamı yaratmak isterseniz bebek mavisi duvar boyası ile evinizi yenileyebilirsiniz. Özellikle yatak odalarınız ve çocuk odalarınız için harika bir renktir. Dinlenmiş şekilde uyanabileceğiniz dingin bir renktir.

Eskimeyenlerden buz beyazı

Buz beyazı; yeşille beyaz arasında bir tona sahip olmasından dolayı evi ferahlatırken renklendirmeyi de başarır. Bir dönem çok moda olan bu renk hala tercih edilenler arasında yer alıyor. Badana boya renkleri arasında hem sade hem şık bir ton arıyorsanız buz beyazını seçebilirsiniz. Yeşilin koyu tonlarıyla konsept yaratıp birlikte kullanarak daha farklı bir hava da yaratabilirsiniz.

Gri her zaman asildir

Andezit rengi gibi gri tonları asla eskimez. Koyu ve açık duvar boyası renkleri sevenlerin aradığını bulacağı tonlara sahiptir. Sade bir çizgide şıklık yaratmak isteyen ev sahipleri için harika bir seçenek olabilir.

Klasik boya badana renkleri ile evinizi yenilemek için Filli Boya nın kartelasına göz atabilirsiniz. Hatta Filli Boya güvencesiyle profesyonel bir destek almak isterseniz, www.filliustam.com üzerinden İnşaat Boyacısı Mesleki Yeterlilik Belgesi olan Filli Ustam ile iş birliği kurabilirsiniz. Böylece eviniz doğru eller tarafından yenilenir, siz de keyfini sürersiniz.

POST A REPLY

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İle Bize Ulaşın.